Ekma Bilgi ve İletişim Dış Tic. Ltd. Şti.

Hizmetlerimiz

 • Proje geliştirme

     Teknolojiyle ilgili herhangi bir projeniz var. Fikrinizin çok değerli olduğunuzu düşünüyorsunuz ve hem size rehberlik edecek hem de fikir mülkiyeti haklarınıza saygı gösterek bir proje geliştiricisi arıyorsunuz. EKMA Bilişim, sizin için doğru adres. Şimdiye kadar onlarca projeye yazılım ve tasarım öncesi proje danışmanlığı hizmeti sunan EKMA Bilişim, projenizi hazırlayacak, web sitenizi yönetilebilir şekilde size sunacak, web sitenizin yönetimiyle ilgili gerekli bütün eğitimleri ilgililere verecek ve satış sonrası hizmetleriyle ihtiyaçlarınızın tamamına eksiksiz bir şekilde cevap verecektir.

 • Teknolojik Danışmanlık

  Web sitelerinizin tasarım ve yazılım aşamasından sonra da  EKMA Bilişim'in satış sonrası hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz bütün teknoloji çözümleri EKMA Bilişim danışmanlığıyla tarafınıza sunulmakta ve web sitenizin yönetimi, sunucu yönetimi, toplu sms ve üyelerinize toplu mail hizmetleri, barkod sistemi yazılımları gibi alanlarda EKMA Bilişim hizmetlerinden faydalanma imkanınız bulunmaktadır.

   

 • CBS Yazılım

     EKMA Bilişim, Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında da sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor.

   

  Firmamız Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında oluşturmuş olduğu ekibiyle CBS Projeleri Geliştirme, Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri vermektedir. 

   

  CBS Projelerinde ESRI altyapısı kullanılmakta ve projeye özel Harita Yazılımları geliştirilmektedir. Kent Rehberi Uygulamaları, Kiosk Uygulamaları, Masaüstü Harita Yazılımları, Mobil Uygulamalar bunlardan bazılarıdır.  

   

  Kent Rehberi : İnternet ortamında yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen bir CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Web uygulamasıdır.

   

  Kiosk Harita Yazılımları: Dokunmatik Ekranları olan Kiosklar için geliştirilmiş harita uygulamasıdır.

   

  İstenilen her türlü harita verisi kiosk uygulaması ile gösterilebilmekte ve arama sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. 

   

  Harita üzerinde uzaklaştırma, yakınlaştırma, mesafe ölçme gibi temel işlevleri bulunan yazılım için özel tasarım da yapılabilmektedir.

   

  Özel Projeler için Harita Yazılımları (Park - Bahçeler Yazılımı)

   

  Belediyelerin park ve bahçelerle ilgili envanterlerinin tutulduğu bu programda gelişmiş harita desteği bulunmaktadır. 

   

  Bu sayede o parkla ilgili ne tür veri varsa;

   

  Sert zemin durumu, toprak zemin durumu, çim zemin durumu, anıt ağaçlar, su vanaları, çöp kovaları, merdivenler, aydınlatma elemanları, kum alanları, banklar, çocuk oyun alanları, yürüme yolları, elektrik direkleri, yağmur suyu giderleri gibi parkla ilgili ne varsa harita üzerinde görülebilmektedir. 

   

  Park Bahçeler Projesi kapsamında 2 adet CBS harita yazılımı bulunmaktadır:

   

  Harita Düzenleme Programı : Bu yazılımda harita düzenleme, çeşitli çizimler yapabilme, sayısal ve sözel veri girme, güncelleme özellikleri bulunmaktadır. Güvenliğin üst seviyede tutulduğu bu programda sadece izin verilen kullanıcılar, yetkileri doğrultusunda işlem yapabilmektedir.

   

  Genel Harita Programı : Haritada arama yapma, görüntüleme ve detaylı işlemlerin yapılabildiği bu yazılım, yöneticiler ve ilgili kişilerin harita ortamında bütün verileri görebilmeleri için geliştirilmiştir. Ayrıca sözel verilerin üzerinde detaylı sorgulamaların yapılabildiği bu yazılımda; uzaklaştırma, yakınlaştırma, haritaya tıklayarak bilgi alma, mesafe ölçme gibi temel harita işlevleri de bulunmaktadır.

   

 • Optimizasyon ve Adwords Koçluğu

      EKMA Bilişim tarafından oluşturulan bütün web tabanlı yazılımlar, Google ve Yandex başta olmak üzere bütün arama motorlarına uyumlu şekilde hazırlanmaktadır. Web siteniz açıldığında arama motorlarına kayıtları yapılmış ve SEO (Search Engine Optimization) teknolojisine uygun yazılımınız aktif hale gelmiş olacaktır.

   

   

     Web sitesi yazılımlarımız, istenildiğinde Adwords teknolojisi ile desteklenebilmektedir. Adwords desteği, Internet ortamında firmanızın tanınması ve reklamının sağlanması açısından oldukça önemlidir.